Stowarzyszenie Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku | UTW Szprotawa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Spotkanie z Barbarą Kosmowską.

Email Drukuj PDF

 


Od kilku lat w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Szprotawie, działa Dyskusyjny Klub Książki (DKK), którego członkami są głównie słuchacze UTW. Wszystkich łączy miłość do książki i chęć poznawania literatury współczesnej.

Oprócz spotkań i dyskusji nad aktualnie przeczytaną książką, bierzemy udział w spotkaniach związanych z różnymi wydarzeniami w świecie literatury, które organizuje Wojewódzka Biblioteka im. C. Norwida w Zielonej Górze. Poza tym bierzemy udział w spotkaniach autorskich znanych i mniej znanych pisarzy, organizowanych przez szprotawską bibliotekę.

 

 

Właśnie 12 kwietnia, mieliśmy przyjemność spotkać się z  panią Barbarą Kosmowską, pisarką, która gościła w Szprotawie już po raz drugi. Pani B. Kosmowska pisze książki dla dzieci, młodzieży a także dla dorosłych. W swoich książkach opisuje współczesny świat z jego problemami. Na tym spotkaniu zarekomendowała nam swoje najnowsze pozycje; książkę dla dzieci pt. ? Dziewczynka z parku ?, dla młodzieży powieść pt. ? Samotni. pl ?, dla dorosłych drugie wydanie książki pt. ? Niebieski autobus? , w której poczynione zostały zmiany, wg autorki z korzyścią dla tej pozycji.

Spotkanie było bardzo miłe i interesujące. Pani B. Kosmowska bardzo ciekawie mówiła o otaczającej nas rzeczywistości, można powiedzieć, że rozumie świat, ale nie zawsze akceptuje proponowane  rozwiązania aktualnych problemów. Poznając autora, chętniej sięga się po jego książki, z którymi wcześniej nie miało się kontaktu, wiemy czego można się spodziewać.

{gallery}kos{/gallery}