Stowarzyszenie Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku | UTW Szprotawa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

A LAS NAM SZUMIAŁ......

Email Drukuj PDF

A LAS NAM SZUMIAŁ......
Jak ten czas leci! Kolejny rok akademicki już za nami. Przypomina mi się w tym momencie znany wiersz Tuwima..." Panie Boże - zostaw mnie na drugie życie, jak na drugi rok w tej samej klasie". Cóż, na drugie życie nikt z nas nie zostanie, ale w tej samej klasie... Myślę o naszej wspaniałej klasie Uniwersytetu (trzeciego wieku), w której zostać możemy tak długo jak tylko los i zdrowie pozwoli. Oby jak najdłużej!
Jaki był ten rok? Podobny do poprzednich - trudny, pracowity, ciekawy i wspaniały. Takie też będą następne, następne i następne...
Piątek, 22 czerwca; dzień uroczystego zakończenia zaczął sie pochmurnie, ale jeszcze przed południem wyjrzało słoneczko co było dla nas ważne, bo świętowaliśmy zakończenie w Bobrowicach, w zaprzyjaźnionej leśniczówce, której gospodarzami są Jurek i Mira.
Cóż może być piękniejszego od szumiącego wokół lasu, rozszalałej wiosennej zieleni, zapachu przepysznej zupy grzybowej, pieczonego dzika i grona biesiadujących w tej scenerii przyjaciół. Były dyplomy dla studentów, gry i zabawy, zawody sportowe. Przybył miłościwie nam panujący burmistrz Szprotawy z ogromnym jak pół stołu tortem (fama głosi, że wykonał go samodzielnie, lecz czy można wierzyć famie?). Humory dopisywały. Kawa, herbata, napoje gazowane i niegazowane lały się strumieniami. Wieczór zakończyła "Leśna Galeria" - tu słuchacze nasi wspomagani przez liderów (Manię, Jolę i Bożenkę) mogli zabłysnąć talentami poetyckimi i plastycznymi. Powoli zapadał czerwcowy wieczór, rozstania nadszedł czas.
I ja też tam byłam, szampana wypiłam, a co widziałam chętnie opisałam. Do zobaczenia kochani. Pamiętajcie - do zobaczenia w październiku kiedy wszyscy spotkamy się w następnej klasie.
Ela Plucińska