Stowarzyszenie Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku | UTW Szprotawa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Zakończenie Roku Akademickiego UTW w Szprotawie - 2011/2012 !

Email Drukuj PDF

Zakończenie Roku Akademickiego UTW w Szprotawie - 2011/2012 !

W słoneczny, letni dzień, 22 czerwca uroczyście zakończyliśmy piąty rok działania Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szprotawie.

Zakończenie odbyło się w miejscowości Bobrowice w leśnym gospodarstwie agroturystycznym, państwa Mirosławy i Jerzego Stachurskich.

Uroczystość otworzyła Przewodnicząca UTW Zenona Piwtorak, która podziękowała za wspólnie przeżyty rok, za pracę zarządu i wszystkich członków i złożyła nam najlepsze życzenia udanych wakacji. Promocję na następny semestr otrzymali wszyscy słuchacze ( było słychać jak niektórym spadł kamień z serca ).Na pamiątkę tego wydarzenia, koleżanka Wanda każdemu wręczyła DYPLOM.

Następnie głos zabrali i złożyli gratulacje zaproszeni goście; grupa zaprzyjaźnionych seniorów z Niemiec ze Sprembergu, z panem Ginterem Szimakiem. Pan Maciej Boryna, przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Żaganiu. Burmistrz Miasta Szprotawa, pan Józef Rubacha z Małżonką, którzy sprawili nam wyjątkowa niespodziankę, w postaci ogromnego tortu. Pani dyrektor Szprotawskiego Domu Kultury - Teresa Zima, która wręczyła podziękowania i nagrody wyróżniającym się słuchaczom UTW.

Dziękujemy również pozostałym gościom, którzy zaszczycili swą obecnością, uroczystość zakończenia kolejnego roku akademickiego, na naszym UTW.

Po części oficjalnej przyszedł czas na tańce, hulanki i swawole!

Rozpoczęliśmy grupowym tańcem, który prowadziła pani instruktor, wszyscy rozgrzaliśmy się i zapanowała ogólna wesołość. Następnie przyszedł czas na wspólne biesiadowanie. Zaproszono nas do suto zastawionych stołów, z czego część jadła, zwłaszcza wszelkie surówki, sałatki, oraz ciasta przygotowaliśmy sami.

Ciasta jak zwykle przygotowały najsłodsze dziewczyny na uniwersytecie, widać były za dobre, bo szybko się skończyły. Na szczęście pan burmistrz z małżonką, znając żakowskie apetyty stanęli na wysokości zadania i wnieśli na stół przeogromny tort, który dekorował napis:  ? Uniwersytet Trzeciego Wieku, Rok akademicki 2011/2012 Szprotawa ?

Zwieńczeniem biesiady oprócz gromkich śpiewów, które rozbrzmiewały tu ówdzie, był pieczony dzik po święciańsku (dzik pieczony z kaszą). Gospodarze serwując dziczyznę, odpowiednio przysposobili nas na tę okoliczność. Wszak w dzisiejszej dobie nie często ma się sposobność kosztować specjałów prosto z leśnej głuszy. Tak, więc na wstępie pan Jerzy zagrał na rogu sygnał myśliwski wzywający biesiadników do posiłku. Po czym w stosownym rynsztunku, razem z szacowną gospodynią serwowali danie z dzika. Kolejka była strasznie zawijaśna. Dzik smakował wybornie, były też dokładki.

Nasza koleżanka Ela, chociaż wcinała dzika aż jej się uszy trzęsły, nie dała nam długo poleniuchować. Zaprosiła nas do wspólnej zabawy; były różne gry, zagadki, gry sportowe i zręcznościowe, oraz zabawa pt. ? Galeria Leśna ?, która polegała na przedstawieniu uroków lasu w formie plastycznej i poetyckiej (wiersze w załączeniu). Nie obyło się bez cennych nagród, jednym słowem zabawa cała gębą.

Jak to zwykle bywa, kiedy jest wesoło czas bardzo szybko płynie. Tak było i na naszym zakończeniu, jeszcze byśmy się pobawili i poswawolili, ale autobus czekał i trzeba było się rozstać. Łez może nie było, ale już zaczynamy tęsknić do spotkań, a co to będzie dalej?

Tą drogą składam serdeczne podziękowania przybyłym gościom, słuchaczom i organizatorom tej bardzo miłej uroczystości. Bardzo dziękujemy i do zobaczenia w październiku!

Zabawa; ? Leśna Galeria ?

Las
Czy słyszysz jak szumi
pachnie i gra?
To jest nasze piękno, życie
i dziedzictwo.
Nie daj mu zginąć !

Zachowaj dla potomnych.

( drużyna Bożenki)

 

Płynie, wije się rzeczka jak błyszcząca wstążeczka
Tu się srebrzy, tam ginie a tam znowu wypłynie .
Trzeba dbać o tą rzeczkę, o błyszczącą wstążeczkę
Aby czysta nam była i oczy cieszyła.

( drużyna Maniusi)

 

Na skraju lasu

drzewa się kłaniają

piękne kwiaty

cieniem osłaniają.

A ty człowieku

nie pozwalaj sobie

tylko drzewa i kwiaty

zostaw ku ozdobie.

 

( drużyna Jolki )

 

Tekst: Wanda Wilanowska.

Zdjęcia: Regina Rajkiewicz, Maria Licmińska, Wanda Wilanowska, Zbigniew Suchecki.

{gallery}zak{/gallery}

{gallery}zak1{/gallery}