Stowarzyszenie Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku | UTW Szprotawa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Chór

OPERA „CYGANERIA”

Email Drukuj PDF

OPERA „CYGANERIA”

Opera jest to sceniczne dzieło muzyczne wokalno-instrumentalne w którym muzyka współdziała z akcją dramatyczną /libretto/. Istota tego gatunku muzycznego jest synteza sztuk, czyli połączenie słowa, muzyki, plastyki, ruchu, gestu oraz gry aktorskiej.

Poprawiony: piątek, 11 marca 2022 08:04

SPOTKANIE !!!!

Email Drukuj PDF

19.05.2021r. po przeszło półrocznej przerwie 14.10.20r. odbyło się spotkanie członków chóru z naszą dyrygentką p. Izą. Byliśmy wzruszeni. Potoczyły się rozmowy na różne tematy, zasadniczo jednak to o wpływie pandemii na nasze życie.

Poprawiony: poniedziałek, 24 maja 2021 09:49

ŚPIEWAMY !!!

Email Drukuj PDF

Jak co roku we wrześniu rozpoczęliśmy zajęcia naszego chóru „Unisono” przy SzUTW. Pierwsze spotkanie odbyło się 16 września 2020 r. na które czekaliśmy z utęsknieniem. W związku z szalejącą epidemią koronowirusa od marca br. próby chóru zostały zawieszone, ponieważ w całym kraju zakazano wszelkich zgromadzeń, aż wreszcie nastała ta chwila powrotu do śpiewania po tak długiej przerwie. Wspólny śpiew buduje poczucie więzi, przeciwdziała depresji, ćwiczy oddech jak również wzmacnia pracę mózgu. Śpiewanie w chórze to dla Nas dobre emocje. Cieszymy się, że Nasza dyrygent pani Iza Habich podjęła się dalszej pracy z nami oby to trwało jak najdłużej . W imieniu wszystkich członków chóru DZIĘKUJEMY.

Wanda Kukier, Barbara Olechno, Halina Zaborowska, Janina Dziewońska

 

Poprawiony: piątek, 25 września 2020 13:33

WERNISAŻ

Email Drukuj PDF

16 listopada 2019r w godzinach popołudniowych chór „Unisono” udał się do Centrum Kultury w Iłowej na otwarcie dwóch wystaw „Akwarele” Gustawa Lisa oraz „Stróże Książek” Leszka Frey-Witkowskiego. Chór „Unisono” działający przy Szprotawskim UTW uświetnił Wernisaż swoim koncertem. Wszystkie utwory które wykonaliśmy bardzo podobały się wszystkim obecnym.

Poprawiony: poniedziałek, 02 grudnia 2019 12:29

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – CHÓR „UNISONO”

Email Drukuj PDF

11 listopada 2019r. minęła 101 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Na zaproszenia Burmistrz Gminy i Miasta panią Danutę Wojtasik, wczesnym rankiem chór działający przy SzUTW wyjechał do Nowego Miasteczka gdzie w Kościele podczas mszy Św. Zaśpiewał 5 utworów, tym samym uczcił tak ważne święto.

Poprawiony: poniedziałek, 02 grudnia 2019 12:19

Strona 1 z 7