Stowarzyszenie Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku | UTW Szprotawa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Walentynki

Email Drukuj PDF

Dużymi krokami zbliżają się Walentynki. A my mamy dla Państwa propozycję. Zaproście bliską Wam osobę na koncert  w SzDK. Albo lepiej  na dwa koncerty, które odbędą się w sali widowiskowej.  Każdy z nich będzie w innym charakterze. W niedziele 13 lutego wystąpi Patrycja Kamola z zespołem. Będzie troszkę jazzowo, troszkę popowo, rockowo a na pewno miłośnie. My dołożymy do tego romantyczne przepowiednie i małe gadżety.

W niedzielę 20 lutego w świat kina niemego zabierze nas zespół Czerwie. Zobaczymy film „Brzdąc” z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu. Bilety na koncerty można już rezerwować w sekretariacie SzDK . 68 3762401 i 500 202 518. Cena za bilet na jeden koncert 20 zł. Karnecie na dwa koncerty w cenie 30 zł.

Kilka słów o artystach:

Patrycja Kamola - polska wokalistka, instrumentalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Wyróżniona tytułami: - „Jazzowy Polski Debiut 2017 Roku”, - „Osobowość 2017 i 2019 roku” w kategorii Kultura. Zdobywczyni „Złotej płyty” w strefie muzyki niezależnej za autorski album „Czekając na miłość”, a także trzykrotna laureatka Stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwentka: - Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Legnicy, - Studiów licencjackich Wokalistyki jazzowej na kierunku Jazz i muzyka estradowa Uniwersytetu Zielonogórskiego, - Studiów magisterskich Wokalistyki jazzowej na kierunku Jazz i muzyka estradowa Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach,. Artystka od 2014 roku stale koncertuje, wraz z zespołem znakomitych muzyków, na wielu scenach Polski. W 2019  wydała płytę „Nadejdzie lepszy czas”, z której utwory znalazły się na ponad 30 ogólnopolskich i regionalnych listach przebojów.

CZERWIE -jeden z najlepszych w Polsce zespołów grających na żywo do filmów Czerwie skomponował muzykę wielu filmów m.in z Pola Negri, Eugeniusz Bodo, Ch.Chaplin, Ekspresjonizm niemiecki, polskie przedwojenne kino arcydzieła kina światowego początku  XX  wieku .To polska formacja prezentująca alternatywne dźwięki z pogranicza folku, etno, sceny absurdu, muzyki eksperymentalnej, współczesnej oraz  muzyki teatralnej i filmowej.  Stworzyli własny niepowtarzalny styl charakteryzujący się niekonwencjonalnym wykorzystaniem  instrumentów i wartości  muzycznych, będący jednocześnie  fuzją wielu gatunków. Są twórcami  m.in.  muzyki  do spektaklu w reżyserii Piotra Cieplaka „Albośmy to jacy, tacy” na podstawie „Wesela” St. Wyspiańskiego (Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera, Warszawa, 2007). Sztukę wystawioną 50-krotnie w stolicy wyemitowano wielokrotnie w TVP Kultura.  W swojej dyskografii muzycy mają 6 autorskich albumów. Zespół występował  na wielu festiwalach europejskich  m.in. na  prestiżowym Europejskim Festiwalu Kina Niemego Hippodrome w Szkocji (2016), na Budapesti Klasszikus Film Maraton Magyar Nemzeti Filmarchívum (Festiwal węgierskiej Filmoteki Narodowej)  na Polskiej Wiośnie Filmowej w Budapeszcie  na zaproszenie Instytutu Polskiego (2018);

w Muzeum Historii Kina w Dusseldorfie na 25 leciu Instytutu Polskiego (2018), we Frankfurcie n/M  (2018) na obchodach 100 lecia Odzyskania Niepodległości (na zaproszenie Polonijnej Fundacji i Konsulatu Generalnego  w Kolonii),  Niesse Film Festival  2019 .