Stowarzyszenie Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku | UTW Szprotawa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Turystyka i rekreacja

„ZWIEDZAJ ŚWIAT. TO LEPSZE NIŻ NAJPIĘKNIEJSZY SEN” RAY BRADBURY

Email Drukuj PDF

Seniorzy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Szprotawie mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Łodzi w dniach 20-21 maja 2023 roku. Łódź przywitała nas piękną słoneczną pogodą. Pani Ela, przewodniczka miejska z kukiełką „Waldemarem”, przedstawiła nam program zwiedzania miasta. Mieliśmy okazję zwiedzić wiele pięknych miejsc i zabytków. W sobotę zobaczyliśmy Szkołę Filmową, zabytkowe osiedle robotnicze Księży Młyn, Muzeum Włókiennictwa. Niedzielny poranek był początkiem wielu doznań. Spacer ul. Piotrkowską obfitował w wiele wrażeń.

Poprawiony: poniedziałek, 29 maja 2023 10:53

Spacer z kijkami

Email Drukuj PDF
Poprawiony: poniedziałek, 23 stycznia 2023 09:06

Wycieczka krajoznawcza do Miłujowic, Brzegu, Dobrzykowic i Legnickich Pól

Email Drukuj PDF

W dniu 29-04-2022 odbyła się wycieczka krajoznawcza do Miłujowic, Brzegu, Dobrzykowic i Legnickich Pól. W pierwszym reportażu zaprezentowałam Miłujowice i Brzeg. W tym reportażu przedstawię następny etap naszej wycieczki, tj. zwiedzanie domów Kargula i Pawlaka w Dobrzykowicach. Zaczęliśmy od spotkania z pewnym rodzajem pomnika Kargula i Pawlaka i fragment płota. Na płocie były garnki, ale koszul nie było. Wszyscy robiliśmy sobie zdjęcia i mieliśmy przy tym sporo uciechy. Następnie powędrowaliśmy na ul. Szkolną, gdzie znajdują się domy Kargula i Pawlaka.

Poprawiony: poniedziałek, 21 listopada 2022 09:21

Wycieczka krajoznawcza

Email Drukuj PDF

W dniu 29-04-2022 odbyła się wycieczka krajoznawcza do Małujowic, Brzegu, Dobrzykowic i Legnickich Pól. Atmosfera była wspaniała, pogoda cudnie dopisała, a więc wycieczka była bardzo udana. Pierwszym miejscem, które zwiedzaliśmy to było sanktuarium św. Jakuba w Małujowicach koło Brzegu z 1250 roku. Bardzo interesujące są powstałe w XIV w. bogate polichromie wczesnogotyckie wykonane przez artystę ze szkoły praskiej. Z Małujowic udaliśmy się do Brzegu, a tam zwiedziliśmy zamek-muzeum, kaplicę św. Jadwigi, przylegającą do zamku, jak również obok zamku znajdujący się kościół pw. Podwyższenia Św. Krzyża. Przepiękne wnętrze przyciąga wzrok.  Wybitny zabytek późnego baroku, z bogatymi polichromiami na sklepieniu i ścianie ołtarzowej, imponujące malowidła o niezwykle bogatym programie ikonograficznym, tematycznie związane z wezwaniem kościoła.

Poprawiony: poniedziałek, 21 listopada 2022 09:49

Strona 1 z 7