Stowarzyszenie Szprotawski Uniwersytet Trzeciego Wieku | UTW Szprotawa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

FOTOGRAFIA

Rozstrzygnięto konkurs fotograficzny ''Piękno starości''

Email Drukuj PDF

W dniu 10-06-2018 podczas ''Dni Gromadki  ''rozstrzygnięto konkurs fotograficzny ''Piękno starości''. Z pośród wielu nadesłanych prac jury wyłoniło laureatów. Koło foto ''Kadr''z naszego UTW zgarnęło wszystkie nagrody:

I miejsce Maria Licimińska

II miejsce Krystyna Haraźna

II miejsce Bogdan Licimiński

Wyróżnieni: Janina Karpowicz i Zbigniew Suchecki


Bogdan Licimiński


Poprawiony: poniedziałek, 18 czerwca 2018 09:56

Konkurs Fotograficzny

Email Drukuj PDF

W miesiącu kwietniu członkowie koła foto ''KADR'' z SzUTW w Szprotawie w osobach: Z. Suchecki, J. Karpowicz, K. Haraźna, B. Licimiński i M. Licimińska. Wysłali swoje prace na konkurs fotograficzny. Organizatorem konkursu jest GOKIB w Gromadce. Temat prac ''Piękno Starości ''. Z niecierpliwością oczekujemy na rozstrzygnięcie.

B. Licimiński

Poprawiony: poniedziałek, 11 czerwca 2018 12:07

XXV KRAJOWY SALON FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ ŻARY 2015

Email Drukuj PDF

W dniu 12. grudnia 2015 odbyło się w Żarach otwarcie wystawy pokonkursowej pod nazwą XXV KRAJOWY SALON FOTOGRAFII ARTYSTYCZNEJ ŻARY 2015, na które zaproszeni zostali członkowie szprotawskiego UTW działający w KLUBIE FOTO w osobach: Maria Licimińska, Krystyna Haraźna, Halina Zaborowska oraz Zbigniew Suchecki.

Na konkurs , organizowany przez Żarski Dom Kultury, wpłynęło ponad 1200 fotografii zgłoszonych przez około 600 autorów z całego kraju.

Najwyższą nagrodą było GRAND PRIX i ZŁOTY MEDAL za prace pt. UKRAINA Jakuba Ochnio. I tu dyskutowałabym czy akurat GRAND PRIX za te fotografie. Jury miało jednak takie zdanie, więc nam pozostaje jedynie przyjąć to do wiadomości.

I NAGRODA i SREBRNY MEDAL otrzymała Violetta Chełpa-Parys za prace pt. NOSTALGIA. Na załączonym zdjęciu szprotawska grupa z zdobywczynią I NAGRODY na tle Jej prac.

Wernisaż był bardzo udany, a możliwość oglądnięcia ciekawych fotografii wielu autorów, dała nam możliwość poznać trendy, metody obrazowania, bowiem wielu autorów ma już łatwy dostęp do narzędzi cyfrowego przetwarzania obrazu, jak również wielu z nich ma dobre przygotowanie w dziedzinie grafiki czy malarstwa.

Fotografowanie to piękna pasja, dająca ogrom radości.

 


Poprawiony: poniedziałek, 15 lutego 2016 08:14

Dzień Kobiet

Email Drukuj PDF

Poprawiony: piątek, 20 marca 2015 08:36

W piękny

Email Drukuj PDF

Wyprawa na ? wieżę.

W piękny, słoneczny, październikowy dzień nasza grupa fotograficzna postanawia wejść na wieżę szprotawskiego ratusza. Pełni entuzjazmu wchodzimy do siedziby władz miejskich. Przewodniczka już na nas czeka. Początki, jak zwykle, bywają łatwe. Potem zaczynają się schody, w przenośni i w rzeczywistości. Niestety nie ma windy ale są za to zniszczone przez korniki XIV-wieczne schody.

Trzymając się ścian i ruchomego masztu wdrapujemy się na taras widokowy. Tu czeka nas nagroda w postaci przepięknej panoramy Szprotawy. Na dole ruch, jak zwykle, my go widzimy w miniaturze. Zbliża się 12-ta. Będzie głośno. Czas wracać. Tylko jak schodzić? Przodem czy tyłem? Okazuje się, że zejście jest o wiele trudniejsze.

Dajemy radę:) Na dole jeszcze chwila na wspólne zdjęcie a w aparatach fotograficznych niepowtarzalne fotki wykonane w chmurach szprotawskiego nieba.

Zdzisława Ptak

{gallery}piekny{/gallery}

Strona 1 z 2